Medailonky vystupujících – Ondřej Ruml

Ondřej Ruml, nar. 21.8. 1981 v Jablonci nad Nisou

Začínal jako hráč na pětistrunné banjo v bluegrassové kapele Modrotisk. Po studiu zpěvu na Konzervatoři Jaroslava Ježka vystupoval převážně v pražských klubech s různými jazzovými a funkovými formacemi (In2Funk, Latin Wave, Top Dream Company) ale i se swingovými bigbandy (Bigband Českého rozhlasu, Bohemia Bigband, Bigband Gustava Broma, Moondance Orchestra Martina Kumžáka aj.), nebo vokální kapelou Dobrý večer Quintet…

V roce 2008 se v pěvecké talentové soutěži X – FACTOR umístil na druhém místě.

V roce 2009 ztvárnil hlavní roli Martina v lyrikálu Michala Horáčka a Petra Hapky Kudykam, který uvedla Státní opera v Praze. Následovala role Raimonda v obnovené verzi muzikálu Johanka z Arku (divadlo Kalich), role Victora Huga v muzikálu Quasimodo (divadlo Hybernia) a titulní role v rockové opeře Janka Ledeckého Hamlet (divadlo Broadway). Ve Švandově divadle hostoval v divadelní hře Tankreda Dorsta Merlin a také v projektu Michala Horáčka Český kalendář, ze kterého později vzniklo i album oceněné cenou Anděl.

V současnosti hostuje v roli Hajného ve studiu Ypsilon ve hře Rusalka nejen podle Dvořáka. V roce 2010 vydal autorské album Proměna a v roce 2014 album Ondřej Ruml zpívá Ježka, Voskovce a Wericha, které bylo velmi pozitivně přijato kritikou i veřejností a bylo oceněno Zlatou deskou. Koncertuje buď sólově s efektem zvaným looper, s pomocí kterého vytváří sám celé písně pouze svým hlasem, nebo s jazzovou kapelou Matěj Benko Quintet. Je členem Street choru v projektu Leonard Bernstein: MASS.